top of page
SAM_5949-s_resize.jpg

Proje temelli fotoğraf atölyesi

Bu atölye toplam 6  hafta, 18 saatlik bir süreyi kapsar (3 saat teorik bilgi, 12 saat uygulama).

Amaç, fotoğrafçılığı bir hobi veya meslek olarak yapacak kişilere belirli konularda (sokak fotoğrafçılığı, gece çekimleri, insan, makro ve yakın plan fotoğrafçılık) bilgi vermek ve pratik kazandırarak yeteneklerini geliştirmektir. Ayrıca seçilen konuda yapılan çalışmaların sonucunda sergi açarak ve fotoğraf gösterileri yaparak ortaya konulan eserlerin başkalarına sunumunu sağlamaktır.  

Eğitime katılacak kişilerin “Temel Fotoğrafçılık Atölyesi” eğitimi almış olmaları ve fotoğraf makinelerinin olması gerekmektedir.

İlk hafta temel eğitim konularının hatırlanması ve fotoğraf makinelerinin kullanımına yönelik hatırlatıcı program uygulanacaktır. Sonraki beş hafta ise seçilen konuda çalışmalar yapılacaktır.

 

Teorik bilgi işin olmazsa olmazıdır. Ancak sadece teorik bilginin dershane ortamında sunulmasının yeterli olmayacağı prensibinden yola çıkılarak, proje için ayrılan sürede katılımcıların hem fotoğraf becerilerini geliştirmek, hem de belirli bir konuda pratik yaparak proje temelli çalışmanın nasıl yapıldığını öğrenilecektir.

 

Belirlenecek zamanda her program bitiminde sergi açılış ve sunum yapılmasını kurum olarak önemsiyoruz. Bu nedenle her program sonunda kursa katılanların çekecekleri fotoğraflardan oluşacak bir sergi açılacaktır. Aynı zamanda bu fotoğraflar ve daha fazlasından oluşacak bir “fotoğraf gösterisi” yapılacaktır. Katılımcıların isteklerine bağlı olarak katalog da hazırlanabilecektir.

TOPLAM 6 HAFTA, 18 SAAT (Sokak fotoğrafçılığı, gece çekimleri, insan, makro ve yakın plan).

Eğitime katılacak kişilerin “Temel Fotoğrafçılık Atölyesi” eğitimi almış olmaları ve fotoğraf makinelerinin olması gerekmektedir.

1. HAFTA

Temel eğitim konularının hatırlanması ve fotoğraf makinelerinin kullanımına yönelik 2 saat teorik ders.

Konu seçimi ve çalışma alanlarının belirlenmesi. Donanım tespiti ve kullanımına yönelik bilgi sunumu.

2. HAFTA (Dış çekim)

3. HAFTA (Dış çekim)

4. HAFTA (Dış çekim)

5. HAFTA (Dış çekim)

6. HAFTA (Dış çekim)

Belirlenecek zamanda sergi açılış ve sunum yapılması.

Detaylı bilgi için bize ulaşınız:

0505 812 0423

bottom of page