top of page
DIZ_5065sx_resize_resize.jpg

Temel fotoğraf atölyesi

Bu atölye toplam 6 hafta, 12 saatlik bir süreyi kapsar .

Amaç, fotoğrafçılığı bir hobi veya meslek olarak yapacak kişilere temel fotoğrafçılık bilgilerini kazandırmaktır.

Fotoğrafçılığa giriş yapan kişilerin öncelikle katılmaları gereken bir programdır.

 

İki haftaya yakın bir süre teorik bilgi anlatılmakta, geriye kalan süre içerisinde bu bilgilerin kullanımına yönelik olarak uygulamalar yapılmaktadır. Teorik bilgi işin olmazsa olmazıdır. Ancak sadece teorik bilginin dershane ortamında sunulmasının yeterli olmayacağı prensibinden yola çıkılarak sürenin çoğu bu bilgilerin kullanımına yönelik pratiklere ayrılmıştır.

 

Katılımcılara bu programda, benzetme yapacak olursa, balık verilmeyecektir. Aksine balık tutmanın temelleri öğretilecektir. Bu nedenle kurs süresince öğrenilen konulara yönelik olarak çeşitli kaynaklar (kitap, internet vb.) kullanılarak bilgileri artırmak ve uygulamalar yapmak önemlidir. Çalışma sonunda da çeşitli uygulamalar ile öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi ile makine ve donanım kullanımının pratik haline getirilmesi önem taşımaktadır. Ancak bu sayede anlamlı bir hobi veya mesleğe adım atılacak ve yapılan işten azami zevk alınacaktır.

Eğer fotoğraf makineniz yoksa atölye çalışmalarından önce mümkünse fotoğraf makinesi alınmaması önerilir. Atölye çalışmalarına başlamadan önce fotoğraf makinesi alımı için danışmanlık yapılmaktadır. Eğitim süresince kendi fotoğraf makinenizin olması, makinenizi tanımanız açısından gerekli ve önemlidir.

 

Temel kurs programı

Toplam 6 hafta. 12 Saat

(6 saat teorik bilgi, 6 saat uygulama).

Atölye çalışmalarından önce mümkünse fotoğraf makinesi alınmaması önerilir. Atölye çalışmalarına başlamadan önce fotoğraf makinesi alımı için danışmanlık yapılmaktadır. Eğitim süresince kendi fotoğraf makinenizin olması, makinenizi tanımanız açısından gerekli ve önemlidir.

Kurs içeriği

   Fotoğraf nedir?

   Fotoğraf makinesinin çalışma prensibi.

   Fotoğraf makinesinin tutuluşu.

   Netleme sisteminin çalışması.

   Fotoğraf makinelerini tanıma. Tuşlar ve işlevleri.

   Objektifler.

   Çözünürlük ve dosya formatları.

   Yardımcı donanım.

   Pozlandırma.

   Işık.

   Kompozisyon.

   Pozlandırma uygulamaları.

  ISO, WB, manuel mod, netleme, yardımcı donanım kullanımına yönelik uygulamalar.

  Fotoğraf okuma ve teknik değerlendirmeler.

Detaylı bilgi için bize ulaşınız:

0505 812 0423

bottom of page