top of page
P7277274_-s-tavus5_resize.jpg

Makro ve yakın plan fotoğraf kursu

Bu atölye toplam 6 hafta, 12 saatlik bir süreyi kapsar (6 saat teorik bilgi, 6 saat uygulama).

Amaç, makro ve yakın plan fotoğrafçılığı konusunda gerekli teorik bilgiyi vermek ve uygulama yaparak pratik kazandırmaktır.

Makro ve yakın plan konusunda yapılan çalışmaların sonucunda sergi açarak ve fotoğraf gösterileri yaparak ortaya konulan eserlerin başkalarına sunumunu sağlamak bir diğer amaçtır.  

 

Eğitime katılacak kişilerin “Temel Fotoğrafçılık Atölyesi” eğitimi almış olmaları ve fotoğraf makinelerinin olması gerekmektedir.

 

İlk hafta makro ve yakın plan kavramları ele alınacak, makine, objektif ve diğer donanım konuları incelenecektir. İkinci hafta, makro ve yakın plan fotoğrafçılıkta alan derinliği, ışık ve kompozisyon konuları işlenecektir. Üç ve dördüncü hafta ise alan çalışmaları yaparak katılımcıların pratik kazanması sağlanacaktır.

 

Teorik bilgi işin olmazsa olmazıdır. Ancak sadece teorik bilginin dershane ortamında sunulmasının yeterli olmayacağı prensibinden yola çıkılarak, atölye çalışmaları boyunca sınıf içi ve dışı uygulamalara yer verilerek katılımcıların fotoğrafçılık becerileri geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 

Belirlenecek zamanda her program bitiminde sergi açılış ve sunum yapılmasını kurum olarak önemsiyoruz. Bu nedenle her program sonunda kursa katılanların çekecekleri fotoğraflardan oluşacak bir sergi açılacaktır. Aynı zamanda bu fotoğraflar ve daha fazlasından oluşacak bir “fotoğraf gösterisi” yapılacaktır. Katılımcıların isteklerine bağlı olarak katalog da hazırlanabilecektir.

Eğitime katılacak kişilerin “Temel Fotoğrafçılık Atölyesi” eğitimi almış olmaları ve fotoğraf makinelerinin olması gerekmektedir.

Atölye programı

1. hafta

Makro ve yakın plan kavramları.

Büyütme oranı.

Makro ve yakın plan çekiminde makine kullanımı.

Makro objektifler ve kullanımı.

Makro ve yakın plan çekimlerde kullanılan diğer donanım.

 

2. hafta

Alan derinliği ve odak noktası seçimi.

Işık.

Flaş kullanımı.

Kompozisyon.

 

3-4-5-6. haftalar alan uygulamaları.

Detaylı bilgi için bize ulaşınız:

0505 812 0423

bottom of page