Türkiye Kelebek Araştırmaları Topluluğu

TÜRKEL Üyeleri

Adnan ATAÇ

Bilgin GÜLTEKİN

C. Deniz SEYRAN

Ertuğrul KORKUTMAZ

S. Safa KÖKSAL

Şermin BEŞİR

Zarif NUHUT

KURULUŞ AMACI:

Türkiye’de bulunan kelebek türlerini belirlemek, insanları kelebekler hakkında bilgilendirerek korunmalarına yönelik olarak bilinç oluşturmak, kelebekler hakkında yapılan çalışmalarla sergi, katalog, kitap, makale benzeri ürünler ortaya çıkarmaktır.

Kelebekler Fotoğraf Sergisi

25 MAYIS 2017

ANKARA

“KELEBEKLER” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Türkiye Kelebek Araştırmaları Topluluğu (TÜRKEL) üyeleri tarafından hazırlanan “Kelebekler” fotoğraf sergisi Tunalı Hilmi Caddesi Çelikler İş Merkezinde açıldı. Açılışını Doğa fotoğrafçısı ve biyolog Tansu GÜRPINAR yaptı.

Kuruluş amacı Türkiye’de bulunan kelebek türlerini belirlemek, insanları kelebekler hakkında bilgilendirerek korunmalarına yönelik olarak bilinç oluşturmak, kelebekler hakkında yapılan çalışmalarla sergi, katalog, kitap, makale benzeri ürünler ortaya çıkarmak olan TÜRKEL üyeleri ülkemizdeki kelebek türlerini fotoğraflamaktadır.

Ülkemizde yaklaşık olarak 400ün üzerinde gündüz kelebekleri türü yer almaktadır. Gece kelebekleri ise sayıca daha çoktur.  Adnan Ataç, Bilgin Gültekin, Deniz Seyran, Ertuğrul Korkutmaz, Salim Safa Köksal, Şermin Beşir ve Zarif Nuhut’tan oluşan topluluk üyeleri sürekli olarak ülkemizdeki kelebek türlerini araştırmakta, fotoğraflamakta ve türlerini belirlemektedirler.

Yaptıkları çekimlerden oluşan fotoğraf sergisiyle ülkemizdeki 40 kelebek türüne ait fotoğraflardan oluşan görsel bir şölen hazırladılar. Çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilen fotoğraf sergisinin açılışında açıklama yapan topluluk yetkilileri ülkemizde yer alan diğer kelebek türlerini de kapsayacak şekilde doğaya ve kelebeklere yönelik farkındalık yaratmak amacıyla başka sergilerle ve yayınlarla çalışmalarına devam edeceklerini açıkladırlar.

Copyright © C.Deniz Seyran Her Hakkı Saklıdır. Sitede bulunan fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahibine aittir. Fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur

© 2023 by Deniz Seyran

Proudly created with Wix.com